آیا در رابطه خود احساس مشکل می‌کنید؟ آیا احساس می‌کنید که شما و شریک زندگی‌تان ارتباط مناسبی با هم ندارید؟ آیا با مسائلی مانند خیانت، اختلاف نظر در مورد مسائل مالی، یا تربیت فرزندان دست‌وپنجه نرم می‌کنید؟

اگر پاسخ شما به هر یک از این سوال‌ها مثبت است؛ بدانید که تنها نیستید. میلیون‌ها زوج در سراسر جهان هر ساله با چالش‌ها و مشکلات متعدد در رابطه‌های خود روبرو می‌شوند.

در «مرکز روان‌ تحلیلی ایرانیان» ما به زوج‌هایی که با مشکلات در رابطه‌های خود مواجه هستند، کمک می‌کنیم.

خدمات زوج درمانی ما به چه مشکلاتی رسیدگی می‌کند؟

خدمات زوج درمانی ما در مرکز روان‌ تحلیلی ایرانیان، شامل طیف گسترده‌ای از مشکلات رابطه است که عبارت‌اند از:

  1. مشکلات ارتباطی و ناتوانی در بیان احساسات و نیازهای واقعی
  2. اختلاف نظر در مورد مسائل مالی
  3. مشکلات جنسی
  4. اختلاف نظر در تربیت فرزندان
  5. خیانت و نقض اعتماد
  6. تروما یا آسیب‌های گذشته
  7. تصمیم‌گیری در مورد جدایی یا طلاق

ما می‌دانیم که صحبت‌کردن در مورد مشکلات رابطه دشوار و سخت است. ما به زوج‌ها کمک می‌کنیم تا درک بهتری از آنچه بین آن‌ها می‌گذرد، پیدا کنند، الگوهای رفتاری مخرب را شناسایی و راه‌های سازنده‌ای برای ارتباط با یکدیگر را پیدا کنند.

رویکرد ما در زوج درمانی، بر اساس روان‌تحلیلی است. ما باور داریم که بسیاری از مشکلات رابطه ممکن است؛ ریشه در تجربیات دوران کودکی داشته باشند. ما به زوج‌ها کمک می‌کنیم تا این ریشه‌ها را درک کنند و الگوهای رفتاری خود را که بر اساس آن‌ها شکل گرفته‌، تغییر دهند.

چگونه با زوج درمانی به شما کمک می‌کنیم؟

زمانی‌که یک زوج به ما مراجعه می‌کنند، ابتدا برای 2 یا 3 جلسه ارزیابی با هم ملاقات می‌کنیم. در این جلسه‌ها، ما اطلاعات بیشتری در مورد رابطه آن‌ها کسب می‌کنیم و تصمیم می‌گیریم که آیا زوج‌درمانی برای آن‌ها مفید خواهد بود یا خیر!

اگر زوج ‌درمانی توصیه شود، ممکن است، درمان کوتاه‌مدت یا بلند‌مدت نیاز داشته باشند. درمان کوتاه‌مدت زوج درمانی، اغلب؛ 6 تا 8 جلسه طول می‌کشد، درحالی‌که درمان بلند‌مدت، ممکن است؛ ماه‌ها یا حتی سال‌ها زمان ببرد.

چرا مرکز روان‌ تحلیلی ایرانیان بهترین انتخاب برای زوج درمانی است؟

در مرکز روان‌ تحلیلی ایرانیان ما درک می‌کنیم که هر رابطه‌ای منحصر‌به‌فرد است و به همین دلیل، رویکرد ما به درمان زوج‌ها نیز متفاوت و خاص و منحصربه‌فرد است. ما بر این باوریم که هر زوجی می‌تواند از کمک متخصصانه‌مان بهره‌مند شود، چه مشکلات عمیق و ریشه‌دار باشند چه به دنبال راه‌هایی برای بهبود ارتباط و تقویت پیوند خود باشند. ما به شما کمک می‌کنیم تا به درک عمیق‌تری از خود، شریک زندگی‌تان و دینامیک‌های رابطه‌تان دست یابید.

هدف ما این است که به شما فضایی امن و حمایت‌کننده بدهیم تا بتوانید در مورد مسائل دشوار به صورت باز و صادقانه صحبت کنید. ما به شما کمک می‌کنیم تا الگوهای تکراری که ممکن است، به رابطه شما آسیب می‌زنند را شناسایی کرده و روش‌های جدیدی برای ارتباط و حل تعارض بیاموزید.

در مرکز روان‌ تحلیلی ایرانیان ما متعهد به فراهم آوردن یک محیط گرم و ترغیب‌کننده برای همه زوج‌ها هستیم. ما معتقدیم که با کمک حرفه‌ای، هر زوجی می‌تواند به سمت رابطه‌ای سالم‌تر و ماندگارتر حرکت کند. بیایید با هم روی ایجاد آینده‌ای بهتر و روشن‌تر برای رابطه شما کار کنیم.

اگر علاقه‌مند به دریافت کمک هستید، با ما تماس بگیرید. ما خوشحال می‌شویم که در مورد گزینه‌های درمانی که برای شما مناسب است، با هم صحبت کنیم. ما اینجا هستیم تا کمک‌تان کنیم رابطه خود را درک کرده و به طور مثبت تغییر دهید. چه در کنار هم بمانید یا تصمیم به جدایی بگیرید. هدف ما کمک به شما در پیدا کردن بهترین راه برای آینده‌تان است، چه به عنوان زوج و چه به عنوان افرادی که به دنبال رشد و پیشرفت فردی هستند.